V sredo, 5. 6. 2024, je v Staršah v telovadnici potekala zaključna šolska prireditev Direndaj.

V prvem delu dogajanja se je odvil kulturni program. Nastopili so otroci in učenci vseh enot Zavoda OŠ Starše. So igrali (dramatizacija in igranje na inštrumente), peli in plesali. Iz Marjete so se predstavili OPZ Marjetica in mlajši tamburaški orkester KUD Ivan Lončarič (mentorica obojim Klavdija Topolinjak) in učenci 4. b s plesom, točko so izvedli skupaj z učenci 4. a (mentorica Saša Kozel).

Po programu je besedo prevzel ravnatelj Franc Kekec, ki je prisotne učence in starše pozdravil, jim namenil spodbudne besede pred koncem šolskega leta, nato pa sta s pomočnikom Živanom Klajderičem najuspešnejšim učencem podelila knjižne nagrade. Ravnatelj se je z drobno pozornostjo zahvalili tudi Heleni Matajič, frizerki iz Starš, ki na folklornih nastopih že nekaj časa ureja pričeske učenkam – jim plete kitke.