Ekskurzija v Ljubljano – Ljubljanski grad

V petek, 17. 5. 2024, so se z učenci tretjih razredov z učiteljicami odpravili na pot proti Ljubljani. Tudi neobetavna vremenska napoved ni pokvarila pričakovanj otrok.  Najprej so si ogledali tržnico, saj so se o njej učili pri pouku.

Seveda so se izjemno veselili vožnje z vzpenjačo, ki hkrati ponuja prečudovit razgled. Nad vožnjo so bili navdušeni.

Na gradu sta jih pričakala vodiča, ki sta jih skozi zabavne delavnice popeljala po gradu. Učenci so spoznavali življenje vitezov in reševali miselne uganke, ki so jih vodile po gradu. Učenci so tako spoznavali preteklost in življenje nekoč. Z nekoliko negotovosti so se povzpeli na grajski stolp, ki ob čudovitem vremenu omogoča pogled na naše Alpe, žal pa jih je tokrat pregnal močan veter. So se pa na grajskem dvorišču ustavili ob vodnjaku želja in si vsi zaželeli vsak svojo željo ter naredili čudovite fotografije. Čas je minil hitro, prehitro, a ostalo ga je toliko, da so se še posladkali s sladoledom, saj brez tega ni izleta.

Ekskurzija je bila poučna in zanimiva, predvsem pa so otroci tkali poznanstva, saj kmalu odhajajo skupaj v šolo v naravi.

Daniela Šabeder, razredničarka