Interdisciplinarna ekskurzija v Ljubljano – Minicity

V petek, 17. 5. 2024, so se drugošolci odpravili na interdisciplinarno ekskurzijo. Pot jih je vodila v Ljubljano, natančneje v Minicity. Gre za tematski park v podobi majhnega mesta, ki ga gradijo ulice, ceste, hiše in zeleni park. V tem majhnem mestu je več kot 40 tematskih kotičkov, v katerih otroci s pomočjo didaktičnih iger spoznavajo različne poklice in pridobivajo uporabna znanja za vsakodnevno življenje.

Ob vstopu v Minicity so bili deležni zelo toplega sprejema. Popeljali so jih v sobo, kjer so imeli malico. Po malici so sledile delavnice v osmih različnih tematskih sobah, kjer so se učenci zadržali dve uri, pri tem pa nadvse uživali.

Po končanih aktivnostih so si privoščili sladoled. Čas je kar prehitro mineval in povratek v šolo se je neizbežno bližal. Polni lepih spominov in pozitivnih vtisov so sedli na avtobus in se odpeljali proti šoli.

Maja Žnidarič, razredničarka