Na pustni torek, to je 13. 2. 2024, smo tudi v POŠ Marjeta proslavili pust. Dan dejavnosti s pustno vsebino je v šolo privabil učence in delavce na čisto drugačen način. Pojavili smo se v najrazličnejših pustnih opravah in drug drugemu polepšali dan. Učenci so predstavljali junake iz risank, knjižne osebe, živalce …, seveda pa med njimi niso manjkali niti kurenti.

Le-ti so se kaj hitro pridružili skupini podmladka kurentov društva Polanec, ki so nas obiskali in s svojim bučnim zvonjenjem po šolskem hodniku skrbno opravili svoje delo – pregnali še tisti majhen del zime, ki nam je bil letos namenjen.

(Dragi mladi kurenti, iskrena hvala za obisk!)

Učiteljice in kuharica smo se prelevile v okrašene novoletne smrečice, hišnik pa je dogajanje zaokrožil kot postaven Božiček. S to skupno masko smo čas pač malo zavrteli nazaj, saj vemo, da le-ta tako prehitro mine.

Po odhodu kurentov smo se učenci in učiteljice odpravili na pustno povorko po vasi in se med potjo pri sosedovih posladkali še z bonbončki. (Hvala zanje!)