V sredo, 7. 2. 2024, dan pred slovenskih kulturnim praznikom, je v telovadnici pri šoli Marjeta potekala letošnja občinska kulturna proslava. Organizator prireditve je bilo, pod pokroviteljstvom občine, KUD Ivan Lončarič iz Trnič, program pa so poleg omenjenega društva popestrili člani drugih društev iz celotne občine, družina Herceg ter učenci POŠ Marjeta.

Po zaigrani himni tamburašev je predsednica društva Mira Lončarič prisotnim namenila izbrane besede o prazniku, povezane s Prešernovimi stihi. Sledile so točke programa – najprej učencev šole, nato  iz posameznih društev. Prisotne je pozdravil tudi župan občine Stanislav Greifoner.

Letošnja prireditev je dokaz, da lahko v občini kulturniki združijo moči in pripravijo res kvaliteten program. Polna dvorana občanov iz cele občine pa je bila dokaz, da smo tudi ljudje na našem koncu željni dobrih kulturnih prireditev.