V okviru projekta Otroci za varnost v prometu smo na šolo povabili policista prometne policije, Uroša. Učenci so ga veselo sprejeli.

Najprej je učence ozaveščal o problematiki alkohola v prometu in preprečevanju le-te, saj je alkohol v večini vzrok  prometnih nesreč. Nato jim je ob slikanici Varno v prometu zastavljal vprašanja. Učenci so aktivno sodelovali z vključevanjem v pogovor in s svojimi izkušnjami kot udeleženci v prometu. Policist je bil pozitivno presenečen nad informiranostjo otrok. Tudi sami učenci so mu kasneje zastavljali vprašanja. Pokazali in predstavili so mu izdelke, ki so jih na to temo izdelovali skupaj z učiteljicama.

Na koncu smo se posladkali, vsak učenec pa je prejel slikanico za domov. Čas s policistom je hitro minil, zato smo ga prijazno povabili, da nas še kdaj obišče.

Učiteljici Valentina in Saša