Učenci vseh razredov so si v petek, 23. 6. 2023, v telovadnici OŠ Starše ogledali predstavo Po Sloveniji s popotnikom Jakom, ki so jo odigrali igralci Zavoda Enostavno Prijatelji.

Na zavodovi spletni strani (https://enostavnoprijatelji.si/ponudbe/po-sloveniji-s-popotnikom-jakom/) je o predstavi zapisano:

»Gledališka predstava govori o zakladih Slovenije, kjer otroci pomagajo popotniku Jaki iskati njegovo babico. Jaka na poti srečuje zanimive ljudi, pravljične junake, živali, bajeslovna bitja, ki govorijo zgodbe o bogati kulturni in naravni dediščini. Jako navdušijo s preprostostjo, humorjem in zanimivimi običaji. Toda nihče ne ve, kje se skriva njegova babica, dokler ne sreča zmaja.

Predstava je zelo razgibana, zabavna, smešna in poučna, primerna za otroke vseh starosti. Najmlajši so se nasmejali Jakovim prigodam. Starejši so utrdili znanje o Sloveniji in se naučili nove zanimivosti.«

Učenci so se zelo vživeli v dogajanje, sodelovali in izjemno uživali.