V sredo, 21. 6. 2023, je bil v POŠ Marjeta prav poseben dan. V šolo se je namreč iz OŠ Starše pripeljalo prvih 5 razredov učencev oz. 6. paralelk z razredniki, z namenom, da preživijo športni dan pri nas. Odločili smo se za srečanje, ki bo zajemalo športne igre med vsemi nami, obenem pa bi si večina učencev iz Starš prvič pogledala tudi novo šolo v Marjeti.

Srečanje se je pričelo s težkim pričakovanjem enih in drugih, potem pa je vse kar steklo – okrepila so se tudi prijateljstva. Učenci imajo namreč več dejavnosti skupaj in se že kar dobro poznajo.

Najprej je bil ogled šole, nato malica. Sledile so igre, ki so potekale izmenjaje v dveh delih, in sicer v telovadnici ter na prostem. Organizacija je bila na nivoju, tudi v kuhinji, saj so vsi učenci malicali tukaj, prvi trije razredi pa so imeli pri nas tudi kosilo.

Ob koncu so gostje povedali, da jim je bilo v Marjeti všeč in bodo z veseljem še kdaj prišli.