V sredo, 7. 12. 2022, sta otroke vrtca Pikapolonica in učence POŠ Marjeta ob 9.00 obiskali članici Miškinega gledališča in jim odigrali humoristično zimsko pravljico “Rudi in praznične kremšnite”.

Na spletni strani omenjenega gledališča je o vsebini pravljice zapisano:

»Palček Božo ureja v pisarni še zadnje podrobnosti s seznama prazničnih opravil. Pisma otrok so prebrana, darila zavita, sani podmazane in praznična obleka pripravljena v omari. Božo ima le še dve nalogi. Obiskati mora devet jelenčkov, ki vlečejo praznične sani, ter dokončati čarobni prah za letenje.

Najprej obišče jelenčke in preveri, ali so vsi v dobri formi za polet okoli sveta. Tresko, Plesač, Skakač, Hudko, Komet, Kupid, Plamenko in Bliskač pridno telovadijo v Božičkovi telovadnici. Le enega jelenčka ni nikjer … Kje je Rudi?«

Na to vprašanje so odgovoriti tudi naši otroci in učenci, ki so lepo sodelovali z obema igralkama.

Vsebina igre je popestrila decembrsko dogajanje – tako v vrtcu kot v šoli.