Kar nekaj učnih ur so učenci POŠ Marjeta s svojimi učiteljicami posvetili izdelovanju različnih prazničnih okraskov. Na ogled so jih postavili na praznični tržnici v četrtek, 8. 12. 2022, v času decembrske govorilne ure.

Pri vhodu je na dogajanje prijazno vabila okrašena smrečica, pogled prihajajočih staršev pa je že zaobjel mizice pred tretjim in v daljavi četrtim razredom. Na njih so se bohotili številni izdelki, ki so zahtevali kar nekaj truda, da so nato bili »primerni« za razstavo.

Starši prvo- in drugošolcev so po hodniku kar hitro zavili v desno, seveda ob spremstvu svojih nadebudnežev, kjer so tudi hitro našli izdelke svojih otrok. Učencem so sijale očke, ko so z veseljem pokazali, kaj vse so naredili, starši pa so v zameno odprli svoje denarnice in za izdelke darovali. Podoba Miklavža pri vhodu je namreč »pokazala« na škatlo, na kateri je pisalo »Prostovoljni prispevki«. Starši so razumeli in prispevali toliko, kot se je vsak odločil sam.

Zbrani denar bo namenjen prav vsem učencem – najverjetneje za ogled kino predstave v januarju.

Foto: V. Mastnak