V sredo, 20. oktobra 2021, se je v učilnice POŠ Marjeta naenkrat zaslišal glas sirene, ki je naznanil EVAKUACIJO vseh učencev in zaposlenih na šoli. Nemudoma smo se odpravili na hodnik, nato pa čim bolj urejeno in hitro na dvorišče – na dogovorjeno označeno točko.

Zunaj smo opazili gasilsko vozilo PGD Prepolje in gasilca pripadajočega društva. Hitro smo spoznali, da nikjer ne gori. Še k sreči je bila samo vaja, h kateri je sodilo tudi kratko predavanje o delu gasilcev in ukrepanju v primeru požara. Učenci so si ogledali osebno opravo gasilcev, vozilo in orodja na njem.
Kot vsako leto ob obisku gasilcev v oktobru – mesecu požarne varnosti – so učenci tudi letos z zanimanjem opazovali dogajanje in sodelovali v pogovoru. Ta dan sta ista gasilca opravila predstavitev tudi otrokom v marješkem vrtcu.

Gasilcema PGD Prepolje se iz šole in vrtca za obisk iskreno zahvaljujemo!