V torek, 5. 10. 2021, so imeli tudi letošnji četrtošolci tehniški dan z vsebino o elektriki. Kaj je elektrika, je bilo prvo vprašanje. Sledila so vprašanja o pretvarjanju energij, o elektrarnah in na zemljevidu iskanje HE, ki so zgrajene na Dravi. Učenci so spoznali kar nekaj novih pojmov, ki so jih v šoli slišali prvič ali prvič vsaj v knjižni obliki. A, to je to, se je glasilo kakšno vprašanje. In odgovor, mi pa doma temu rečemo drugače.

Po razlagi so roke učencev začele ustvarjati in po nekaj minutah so že zasvetile prve drobne žarnice. Zasvetile pa so se tudi očke malih ustvarjalcev, saj takšnega dejanja niso bili vajeni. No, pravzaprav so ga povečini res doživeli prvič.

Učenci so izdelali električni krog, ki je vseboval kable, žarnico, baterijski vložek in stikalo – le-tega pa so po načrtu izdelali sami. Več o elektriki in vsem, kar sodi zraven, pa bodo spoznali še pri rednih urah predmeta naravoslovje in tehnika.