Tik na pragu jeseni, tj. 21. septembra 2021, je v POŠ Marjeta potekal zelo jesensko obarvan tehniški dan. Vsi učenci – od prvega do 4. razreda – so v šolo prinesli jesensko listje, drevesne in koruzne storže, grozdje, različne veje, buče, sončnice in še kaj, kar ponuja pozno poletje.

Učenci prve triade so naslikali jesensko deklico ali dečka in mu namesto las nalepili raznobarvne drevesne liste. Slike so bile res nekaj posebnega. Iz vej, vrvic in naravnih obeskov so naredili različne mobile, ki bodo v naslednjih dneh krasili šolo. Ustvarili so tudi večje risbe lepljenke, seveda so delali jesenske motive, pa z vrvicami povezovali vejice, ustvarili sovice in še kaj.

Četrtošolci so se preizkusili v skupinskem delu – posebej dečki in deklice. Dečki so iz odpadne embalaže in darov narave ustvarili »botra Jesenka«, deklice pa na podoben način »botro Jesen«. Izpod prstov najstarejših učencev sta nastala čudovita izdelka, ki bosta krasila vhod v šolo.

Dan je bil za deset, so ob koncu povedali učenci. Oni že vedo, ali ne?