V učilnici nas plakat Beremo skupaj že nekaj časa opozarja, da teče »Nacionalni mesec skupnega branja”. Poteka od 8. 9. 2021 do 10. 10. 2021. K branju smo se pridružili tudi učenci in učiteljica v 4. b.

Za skupno branje smo vzeli kar prvo knjigo za domače branje, to je delo Roalda Dahla, Matilda. Pred branjem smo pogledali istoimenski film, tako da je učence vsebina knjige še bolj pritegnila. Po ogledu filma smo najprej ovrednotili vsebino, nato pa se dogovorili, da bomo nadaljevali najprej s skupnim branjem v šoli, nato pa bodo knjigo učenci doma samostojno prebrali še sami. Po branju bodo odgovorili na nekaj vprašanj in tako vsebino prebranega še ovrednotili in osmislili.

Skupno branje v šoli je dogodek, ki učence povezuje, jih sprosti, jim pričara domačnost, v mislih pa popelje v različne svetove in jih nevede nauči veliko novega. To pa je že nekaj, ali ne?