V torek, 8. 6. 2021, smo se prvošolci odpravili na interdisciplinarno ekskurzijo. Pot nas je vodila v najstarejše slovensko mesto, Ptuj.

Najprej smo se povzpeli na grad in si z obzidja ogledali mesto z okolico. Ob tem smo spoznavali zgodovino in naravne ter kulturne znamenitosti. Sledilo je okrepčilo, s katerim smo si nabrali nove moči za ogled samega mestnega jedra. V mestu so si učenci kupili spominke in seveda težko pričakovano osvežitev, sladoled.

Pot smo nadaljevali v motorični park, kjer so se učenci sprostili in preizkusili v gibalnih spretnostih.

Čas je hitro mineval in povratek v šolo se je neizbežno bližal. Utrujeni, vendar polni lepih spominov in pozitivnih vtisov, smo sedli na avtobus in se odpeljali proti šoli.

Maja ŽNIDARIČ, učiteljica 1. b