V ponedeljek, 22. februarja 2021, so učenci od četrtega (v Marjeti) do vključno devetega razreda (v Staršah) po skoraj štirih mesecih dela na daljavo ponovno prišli v šolo. Da je bil prehod mehkejši, se je šola odločila za športni dan, to je dan, ki je bil igriv, sproščen in zanimiv. Nosil je naslov STOtka. Le kaj je to pomenilo?

Učenci so za opravljene športnih vsebin pridobivali točke, nabrati jih je bilo treba kar 100. Prvi del so v Marjeti opravili v učilnici in na šolskem dvorišču. Drugi del športnega dne je zajemal pohod, ki je tudi prinesel točke in je trajal kar nekaj časa. Učenci so ob tem pod nogami pustili pet do šest ali celo več kilometrov. To pa je tudi nekaj, kajne? Ker je bila vsebina zelo zanimiva, se učenci niso ustavili pri zbiru 100, ampak dodali še kakšnih 30 % točk, da je bolj veljalo.

K športnemu dnevu so se pridružili tudi učenci prve triade (ki so v šoli že od 25. 1. 2021). Tudi oni so uživali v prijetnih vsebinah.