V zadnjem letu so naša življenja precej prilagojena in omejena v raznih dejavnostih. Kljub vsemu pa se z malo truda in nekaj domišljije naredi marsikaj. In skoraj nemogoče je, da bi na Dravskem polju prekinili tradicijo pustnih šem! Že res, da se letos nismo razveselili kurentov, ki jih tako nestrpno leto za letom čakamo in pozdravljamo v naši šoli. Vendar srca otrok prve triade, ki so že v Marjeti, danes (v petek, 12. 2. 2021) zelo veselo bijejo zaradi možnosti, da so lahko prišli v šolo našemljeni. Seveda se zaradi priporočil držimo varnostne razdalje in nimamo nobenih dodatnih rekvizitov. A Z VSO SVOJO OTROŠKO ENERGIJO, KI JE NAJMOČNEJŠA OD VSEH ENERGIJ, TO LETO NE PREGANJAMO ZIME, AMPAK KORONO! Naloga je težka, a verjamemo, da smo svoje delo dobro opravili. (Daniela Šabeder)

Marješki četrtošolci pa bodo pust doživeli na drugačen način, saj imajo še vedno pouk na daljavo. Knjižničarka Lea je zanje v e-obliki pripravila zanimiv program, ki zajema virtualni obisk Pokrajinskega muzeja Ptuj. Vsebuje ogled zbirke pustnih mask, reševanje nalog v pustnem delovnem zvezku in ustvarjanje v domači muzejski delavnici (izdelava maske ob pomoči dlani). Kot piko na i pa vsebina kulturnega dne predvideva še pečenje ene od pustnih dobrot – krofov, flancatov ali mišk. Tako si bo tudi letošnji pust zaslužil ime: Pust, mastnih ust! (Daša Jakol)

Na fotografiji so učenci 3. b razreda z razredničarko!