V petek, 17. januarja 2019, je v dopoldanskem času na šolsko dvorišče v Marjeti pripeljal velik bel kombi, z oznako POLICIJA. Učenci so ga seveda opazili že skozi šolska okna. Policista PP Rače sta se pripeljala namenoma, da učencem in delavcem predstavita mobilno policijsko postajo. Gre za policijsko pisarno na štirih kolesih, ki je last Generalne policijske postaje Ljubljana. Na voljo je policistom ob večjih prireditvah, tudi športnih dogodkih, kjer je kdaj potrebna takojšnja policijska obravnava. Tak avtomobil je zaenkrat v Sloveniji samo eden.

Učenci so si mobilno policijsko postajo z veseljem ogledali, ob tem pa ponovno dodali kamenček v mozaik spoznavanja dela policistov in policije. Dogodek si bodo seveda dobro zapomnili tudi zaradi vabljivih bonbonov, ki so jih čakali v policijski pisarni na štirih kolesih.

Policistoma iskrena hvala za poučen obisk.