V torek, 24. 12. 2019, se je v POŠ Marjeta odvila proslava, posvečena prihajajočim praznikom, še posebej dnevu samostojnosti in enotnosti. Po odpeti himni je učencem in delavcem spregovorila vodja podružnice ter njim in njihovim družinam izrekla predpraznično voščilo. Sledil je oris vsebine državnega praznika – dneva samostojnosti in enotnosti – učencev Ele in Jakoba ter ogled nazornega filma, ki je natančno pojasnil vsebino omenjenega praznika in dneva državnosti. Po ogledu so učenci, ki obiskujejo OPZ, zapeli božične pesmi, prav tako pa so skupinsko zapeli učenci 2. in 3. razreda – pesmi Sladkosned in Marmelada. Seveda so nastop svojih učencev budno spremljale njihove mentorica in razredničarki. Četrtošolci so zaigrali še igro v narečju V šoli nekoč, v okviru nje pa zapeli ljudsko Stoji učilna zidana in Ježkovo pesem Za poredne otroke. Učiteljico iz starih časov pa je zaigrala kar njihova razredničarka.