V tednu otroka, od 7. 10 do 11. 10., bodo na šoli potekale številne aktivnosti, namenjene otrokom. Tako se je v torek, 8. 10. 2019, v telovadnici OŠ Starše odvila predstava Mali princ, ki jo je otrokom podarilo Društvo za boljši svet.

Mali princ je s svojega planeta pripotoval na Zemljo in na potovanju srečeval različne osebe ter jim predstavil svoj otroški, čist pogled na svet. Zelo težko razume razmišljanje in vrednote Zemljanov in se pri tem počuti prav slabo. Je lik, ki simbolizira ljubezen, nedolžnost, prijateljstvo in upanje. Te vrednote skuša prenesti tudi med ljudi na Zemlji, kar mu na koncu vendarle uspe.

Priredba zgodbe Mali princ v izvedbi Društva za boljši svet je na naših učencih pustila globok pečat, kar so potrdili tudi z bučnim aplavzom. V pogovoru z njimi je bilo čutiti, da so zaznali nauk in bistvo zgodbe, to pa zmorejo le srčni ljudje.