V ponedeljek, 16. 9. 2019, so imeli učenci POŠ Marjeta 2. športni dan. Izkoristili so še enega zadnjih toplih dni v septembru in še enkrat več poskrbeli za svoje zdravje.

Prvi, drugi in tretji razredi so se podali na daljši pohod od šole, skozi marješki gozd, nato preko kanala in polja do Rošnje ter nazaj. Tam so se za kratek čas ustavili, pojedli zasluženo malico in nabrali nove moči za povratek proti šoli.

Pot so si krajšali s prijetnim pogovorom s sošolci in učitelji. Kdaj pa kdaj so naleteli na kakšno zanimivo žival in si jo pobližje ogledali. Veliko bolj zanimiva je žival v naravi, kot na fotografiji v učilnici. Da je športni dan bil dovolj zahteven in zanimiv, priča tudi to, da smo na koncu v šolo že zamujali, vendar nam kosilo ni nikamor pobegnilo.