V tednu otroka, ki je potekal od 1. 10. do 5. 10. 2018, smo z učenci izvedli kulturni in naravoslovni dan.
V sredo, 3. 10. 2018, smo se tako z avtobusom odpeljali do Mariboxa, kjer smo si ogledali mladinski film Gajin svet. Pred odhodom, smo se pogovorili o vsebini filma, katerega osrednja tema so vsakodnevne zgodbe in pasti našega življenja. Pred vstopom v dvorano je učence čakalo prav posebno presenečenje in sicer kokice, tako kot se za ogled filma v kinu tudi spodobi. Učenci so bili nad vsebino filma navdušeni, o čemer so pripovedovali še po prihodu v šolo.
V petek, 5. 10. 2018, pa so nas čakale dogodivščine v gozdu. Na pot smo se odpravili po malici, s seboj pa so učenci vzeli delovne liste in pisala, ki so jih potrebovali za delo na terenu. Na delovnih listih so bile naloge, kjer so učenci morali pokazati veščine pozornega poslušanja, natančnega opazovanja, razlage, sklepanja in uporabe pridobljenega znanja. Ob koncu, pa jih je čakala še prav posebna naloga, kjer je na dan prišla njihova ustvarjalnost, iznajdljivost in sodelovanje. V skupinah so morali sestaviti umetnino iz naravnega odpadnega materiala in jo predstaviti sošolcem. Nastali so zelo zanimivi izdelki.