Prišel je junij in kmalu bodo počitnice. V sklopu popoldanskega razširjenega programa z učenci odštevamo do počitnic. Vsak dan počimo balon, v katerem nas čaka zabavna naloga. Naloge so različne: ogled risanke, namizne igre, sladkanje s sladkarijami, piknik v naravi, v šolo brez torbe … Ena izmed nalog je bila tudi, da učenci pripravijo sadni napitek. Kuharica Irena nam je prijazno odstopila kuhinjo, v kateri so si učenci po svojem okusu pripravljali sadne napitke. Nastali so zanimivi okusi. Poskusili smo različne in ugotovili, da je tudi sadni napitek z lubenico dobrega okusa. Sestavine smo dobili iz Šolske sheme sadja, zelenjave in mleka.

Prišlo je poletje in vroči dnevi. Popoldne smo si jih ohladili z vodnimi igrami.

Saša Kozel