V petek, 2. 6. 2023, so se prvošolci odpravili na interdisciplinarno ekskurzijo. Pot jih je vodila v živalski vrt Sikaluzoo, ki se nahaja v Radencih.

Ob prihodu v živalski vrt so se najprej dobro okrepčali, nato pa v spremstvu vodičke podali na ogled. Videli in spoznali so veliko zanimivih živali, ki jih sicer težko srečaš v naravi. Tam so bile med drugim kamele, opice z Madagaskarja, islandski poniji, različne vrste papig in številne domače živali. Učenci so imeli tudi možnost hranjenja živali iz roke, kar jih je še posebej navdušilo. Bili so zelo radovedni, saj so vodičema zastavili ogromno zanimivih vprašanj, veliko znanja pa so pokazali tudi v pogovoru z njima. Po končanem ogledu so se odpravili v trgovino s spominki, privoščili pa so se seveda tudi poletno osvežitev, sladoled.

Čas je hitro mineval in povratek v šolo se je neizbežno bližal. Utrujeni, vendar polni lepih spominov in pozitivnih vtisov, so sedli na avtobus in se odpeljali proti šoli.

Maja Žnidarič, razredničarka 1. b