1. aprila smo obeležili Dan za spremembe, ki je letos potekal pod sloganom ZA(ČUTIMO) DOBRO.

Na naši šoli pa smo ta dan spremenili kar v  cel teden, in sicer od 17. 4. do 21. 4. 2023.

Učenci so v tem tednu lahko izbirali med različnimi vsebinami, sami načrtovali posamezne ure pouka, imeli glasbene odmore ter se pustili kulinarično razvajati. Vsak dan so imeli na meniju prehrano različnih držav po svetu. Tako so se lahko spoznali z okusi Turčije, Španije, Italije, Grčije, Francije, Kitajske, Nemčije in Švedske.

Prvošolci pa so za bodoče šolarje pripravili prav posebno učno uro. Zanje so po skupinah organizirali aktivnosti, ki jih čakajo v prvem razredu. Te so izbirali čisto sami, pripravili pa so tudi gradivo in navodila. Preizkusili so se lahko v računanju, ustvarjanju, grafomotoriki, interaktivnih nalogah na pametni tabli in seveda igri z Lego gradniki, kajti kljub temu, da so v šoli, imajo precej časa namenjenega tudi igri. Ura je minila hitreje kot sicer, saj so se imeli res lepo, ob tem pa ponosno pomahali prijateljem v slovo.

Maja ŽNIDARIČ