V tednu pred nami, od 19. 4. do 23. 4. 2021,  bo  na šoli potekal del projekta Trajnostna mobilnost – GREMO PEŠ S KOKOŠKO ROZI.

V projekt so vključeni vsi učenci  obeh šol od 1. do 4. razreda.

V tem tednu vas bomo še posebej prosili za pomoč, da bodo otroci prihajali v šolo aktivno. Zavedamo se, da zjutraj nimate preveč časa, če hitite v službo. Tako vas bomo prosili, da takrat parkirate avto pri zadrugi (v Marjeti) ali pri Športnem parku (v Staršah) in se z otrokom peš sprehodite do šole. Seveda če ne boste utegnili, bo na tem mestu otroka prevzel predstavnik lokalne skupnosti ali druga odrasla oseba in ga pospremil/a peš v šolo. Prav tako lahko otrok pride v šolo s kolesom ali skirojem, seveda le ob spremstvu odrasle osebe. Tudi šolski avtobus je javno prevozno sredstvo, ki izboljša trajnostno mobilnost.

Aktivno gibanje pa bomo vzpodbujali tudi popoldan. Zaželeno je, da otroci tudi doma popoldan opravijo kakšen pohod. Nenazadnje je gibanje eden od ključev zdravega načina življenja.

Gremo peš!

Koordinatorica projekta: Daniela Šabeder