Povzeto po sporočilu, ki smo ga prejeli s strani Zveze prijateljev mladine Maribor:

Razvoj dogodkov v zadnjem letu dni je temeljito spremenil razmere, v katerih živimo. Posledice se kažejo tudi v napetih družinskih odnosih, povečala se je razdražljivost, občutljivost in konfliktnost med partnerji, med starši in otroki. Stiske v družinah zaznavajo tudi prostovoljci ZPM – svetovalci na Telefonu za otroke in mladostnike TOM®, saj na telefonsko številko 116 111 pogosto pokličejo tudi starši, ki iščejo starševske nasvete. Zato so se odločili, da staršem ponudimo oporo preko posebne telefonske linije namenjene staršem, Linije za Očete in Mame – LOM.  Telefonska linija je namenjena vsem staršem, ki jih muči kakršnokoli vprašanje s področja vzgoje ter odnosov med starši in otroki in v družini nasploh.

Pokličete lahko vsak četrtek, od 11. marca dalje (do 17. junija), med 16. in 18. uro, na 040 49 00 49. Svetovalne razgovore opravljajo certificirani Familylabovi družinski svetovalci in svetovalke.

Svetovanje je brezplačno in poteka v okviru vsebin VGC Štajerska. Podrobneje o programu pa tukaj.