Učenci POŠ Marjeta so zaradi razmer ob Covid 19 letošnji prvi kulturni dan opravili kar v šoli – četrtošolci 4. septembra, vsi drugi pa 9. oktobra. Po ogledu so povedali, da je bil »šolski kino« malo drugačen, vendar prav tako zanimiv.

Pred ogledom izbranega igranega ali pri mlajših risanega filma so predstavili kulturne ustanove – poprej so se na predstavitev doma seveda dobro pripravili. Nato so z razporeditvijo stolov učilnico preuredili v kino dvorano in zatemnili prostor. Film je s svojo vsebino zelo pritegnil, tako da so gledalci še komaj opazili prostor, v katerem so se nahajali. Še dobro, da ima šola v učilnicah možnost projiciranja na veliko platno! Po ogledu je sledil pogovor o vsebini, nato še ilustracija najljubšega odlomka in pet šolskih ur kulturnega dne je minilo, kot bi pihnil.

Tretješolci so si film ogledali po navodilih dela na daljavo, saj so bili v času kulturnega dne na karanteni.

Fotografija vir: spletna stran Kino Bežigrad