Že 21. 2. 2020, tj. v petek pred pustom, ki je letos na koledarju prav v času šolskih počitnic, so imeli učenci POŠ Marjeta svoje pustovanje. Tako so poskrbeli, da ljudski običaj tudi zaradi njih ne bo šel v pozabo.

Kurenti so jih zaradi zasedenosti obiskali že v četrtek in jih z obiskom resnično prijetno presenetili ter jim polepšali dan. Učenci pa so svoje pustne oprave na ogled postavili naslednji dan že takoj zjutraj, ko so oblečeni v vse mogoče šeme, seveda brez šolskih torb, počasi prihajali v šolo. Njihova telesca so se gibala drugače kot po navadi in tudi zvoki okoli njih so bilo čisto drugačni, kot se za učence spodobi. Seveda, saj v šolo niso prišli učenci, ampak princese, kavbojci, kurenti, hudički, vojaki, volk, celo astronavt, ki si je opravo izdelal kar doma – Ian, iskrene čestitke za izvirno opravo – pa miki miške, muce, kužki, kuharica marjetica in še bi lahko naštevali. Slišati je bilo zvonjenje, mijavkanje, lajanje, pokanje, petje pustnih pesmic in še kaj. Po malici, ki je seveda obvezno vsebovala pustni krof in mleko, so se vsi našemljeni učenci in učitelji – slednji so bili Rubikova kocka, mama jesen, muca, Rdeča kapica in Parižanka – odpravili še na povorko po vasi in duh pusta spustili na plano. Takoj so polepšali dan mimo vozečim voznikom, ki so mahali ali trobili, pa vaščanom, ki so bili v dopoldanskem času doma. Pri dveh hišah so povorko ustavili in vsem maškaram posladkali dan. Hvala!

Pust, pust, krivih ust pa naj ostane živ in zdrav vse do torka opolnoči, ko bo za leto dni pospravil svojo opravo!