V četrtek, 20. 2. 2020, je bil v POŠ Marjeta čisto navaden šolski dan. Delo v učilnicah prvih treh razredov je potekalo po urniku, učenci 4. razreda so v Staršah v telovadnici krepili svoje telo. Dogajanje v Marjeti je naenkrat zmotilo prijetno zvonjenje, ki se je pomikalo proti šoli. Učenci so hitro spoznali znani zvok, ki ga v času pusta oddajajo zvonci kurentov. In imeli so prav, saj so jih dan prej, kot so se dogovorili, obiskali kurenti KUD Polanec. Časovno se nam v petek ne bi izšlo, so dejali, a kljub temu pričarali čudovito predpustno vzdušje. Žal so bili zanj prikrajšani četrtošolci, ki so obljubili, da bodo v naslednjih dneh sami poiskali kakšnega kurenta in si ga dobro ogledali – pri urah družbe so namreč raziskovali o pustnem običaju in imeli nalogo, da teoretična znanja z ogledom kurentove oprave preverijo in potrdijo v praksi.

Foto: Klavdija Topolinjak