Babice, dedki in nekateri starši tretje- in četrtošolcev so doživeli svoj gibalni dan v četrtek, 17. 10. 2019. Srečanja so se udeležili v velikem številu, skupaj jih je bilo 23, in s svojim prihodom zelo razveselili svoje otroke, vnuke in vnukinje. Ob tem so seveda naredili nekaj tudi zase.

Na začetku ure sva jih poleg malih nadobudnežev pozdravili učiteljici Daniela in Daša in jih seznanili, da je namen srečanja zaigrati z otroki igre iz starih časov. Prijetna športna ura se je začela z uvodno igro kdo bo zamudil avtobus. Ob njej so se vsi prisotni dodobra segreli, tako da so z lahkoto nadaljevali z razgibalnimi vajami. V glavnem delu ure so se vsi skupaj vprašali, kdo se boji črnega moža, v treh krožnih skupinah zaigrali gnilo jajce, ob koncu pa se pomerili še v igri med dvema ognjema. Zaradi časovne omejenosti in velikega števila igralcev je sicer niso končali, vendar je kljub temu dosegla svoj namen – druženje več generacij.

Srečanje je bilo zelo sproščeno in prijetno, tako da kar kliče po ponovitvah v takšni ali drugačni obliki.