V začetku septembra je učence POŠ Marjeta obiskala medicinska sestra Milojka Ertl. Prišla je z namenom, da učencem pregleda zobe in jim ponovno pove, kako je treba skrbeti zanje.

Učenci so najprej prežvečili drobno roza tabletko, ki je obarvala morebitne zobne obloge. Nato so se pogledali v ogledalu in natanko videli, ali imajo obloge in kje se nahajajo. S tem so ugotovili, ali so umivali dovolj skrbno. Sestra je na modelu zob natančno demonstrirala postopek umivanja, učenci pa so zobe še umili.

Medicinska sestra v šolo prihaja iz Zobozdravstvene preventive in vzgoje Maribor. Z učenci enkrat mesečno ponovi omenjeni postopek in ob tem skrbno vodi evidenco čistoče zob slehernega posameznika. Na velik plakat ob tem otroci prejmejo pripadajoče število zvezdic. Če je potrebno, medicinska sestra učence napoti k zobozdravniku.

Redni skupinski pregled preko šole imajo naši učenci pri zobozdravnici v Miklavžu v septembru ali oktobru.