V petek, 6. 9. 2019, so imeli učenci prve triade prav poseben športni dan. Odpeljali so se v Maribor, kjer so se na Trgu Leona Štuklja pomerili v otroškem Ajdinem teku. Ob prihodu jih je v poskočnih glasbenih ritmih ogrela Bianca Barada. Sledil je nagovor župana občine Maribor Aleksandra Saše Arsenoviča, ki se je zahvalil za podporo in promocijo Ajdinega teka ter športa nasploh. Otrokom pa je zaželel obilo zabave in športnega duha.

Štarti so si sledili po posameznih razredih, v cilju pa je vsak otrok prejel plastenko vode in spominsko medaljo.

Po teku so se lahko preizkusili v različnih športnih delavnicah, podarili so jim leteče diske, na koncu pa jih je čakalo še glasbeno presenečenje, ki so ga nestrpno čakali. Gost presenečenja je bil namreč Challe Salle. Ob njegovem prihodu na oder je Trg Leona Štuklja »eksplodiral«. Navdušenje je bilo nepopisno, pokvarile ga niso niti dežne kaplje, ki so se prikradle ob koncu koncerta. Veseli in polni novih ter zanimivih izkušenj smo se vrnili v šolo, kjer smo vtise čudovitega športnega dne strnili v sproščenem pogovoru in se uradno poslovili od prvega šolskega tedna.