V soboto in nedeljo, 8. in 9. 6. 2019 se je v Avstriji odvijal Bärnbacher Freundschaftsfest. V nedeljo zjutraj smo se tja odpeljali z Otroškim tamburaškim orkestrom KUD Ivan Lončarič in folklorno skupino KUD »Franc Ilec«, Loka-Rošnja. V mestnem parku se je v dveh dneh zvrstilo kar nekaj folklornih in glasbenih skupin, orkestrov, pevcev iz različnih držav (Madžarske, Italije, Slovenije). Najprej so zaigrali otroci, predstavili so se s tremi ljudskimi in eno umetno pesmijo. Nato je sledil ples folkloristov  »Veselih pastirjev«, odplesali so venček slovenskih ljudskih plesov ob ljudski glasbi, ki so jo izvajali ljudski godci. Po nastopu smo si ogledali vodnjak, ki krasi mestni park in znano cerkev Sv. Barbare (Die Hundertwasserkirche).