V soboto, 6. 4. 2019,  smo se v okviru akcije »Očistimo občino Starše 2019« le-te udeležili tudi učenci in delavci OŠ Starše.

Na podružnični šoli v Marjeti smo najprej v učilnici obnovili in utrdili teoretične vsebine s področja ekologije, natančneje odpadkov. Spomnili smo se kako jih ločujemo, zakaj jih ločujemo, katere lahko ponovno uporabimo (recikliramo) in kakšen vpliv ima ravnanje z odpadki na naše življenje.

Pred odhodom ven smo se še dobro okrepčali, da je bilo prenašanje polnih vreč smeti vsaj nekoliko lažje. Očistili smo bližnjo okolico šole in tako dokazali, da nam je za naravo mar, ter da smo dobro ozaveščeni o posledicah, ki jih prinaša nepremišljeno ravnanje z odpadki. Upamo, da bomo uspeli občino Starše čim dlje ohraniti v takšnem stanju, kot smo jo zapustili v soboto.