Projekt Medimedo poteka pod okriljem študentov medicine, cilj tega pa je zmanjšanje strahu pred zdravniki pri otrocih. V ta namen študentje obiskujejo vrtce po Sloveniji in tako skozi igro z otroki spoznavajo zdravniško delo in orodje, ki ga zdravniki uporabljajo.
Tako so v petek, 16. 11. 2018, prišli na obisk v vrtec Pikapolonica, kamor smo se odpravili tudi prvo in drugošolci. Vsak je s seboj prinesel svojo plišasto igračo, se z njo odpravil k Medimedo zdravniku in tako poskrbel za težave, ki so jo pestile. Imeli so pregled zob in ustne higiene, slikali so jo lahko s posebno napravo imenovano rentgen, opravili splošen pregled pri zdravniku, kjer so dobili napotke za okrevanje, pa tudi obisk pri kirurgu, kjer so potekale čisto prave operacije. Vsi junaki so bili dobro oskrbljeni, njihovi lastniki, otroci, pa zadovoljni, da je bilo zanje tako dobro poskrbljeno. Ugotovili so, da so vsi zelo prijazni in tam zato, da pomagajo tistim, ki so pomoči potrebni.

Maja Žnidarič