V petek, 28. 9. 2018, smo v okviru Dnevov evropske kulturne dediščine izvedli prvi športni dan. Zbrali smo se v šoli in se z avtobusom odpeljali do postajališča v Prepoljah. Tam smo izstopili in pot nadaljevali peš proti zeliščnemu vrtu v Zlatoličju. V ponedeljek smo si v okviru tehniškega dne ogledali prispevek o vrtu, tokrat pa smo ga lahko videli tudi v živo. Vrt je razdeljen na posamezne gredice, vsaka izmed teh predstavlja eno vas v Občini Starše. Pozorno smo  opazovali, vonjali in otipali rastline, ki rastejo na vrtu. Po sprostitvi in okrepčilu smo se odpravili proti šoli v Marjeti. Čakala nas je dobra ura hoje, ki so jo brez težav zmogli prav vsi učenci. Preživeli smo čudovit, s soncem obsijan športni dan.