Šolsko leto 2018/19 se je pričelo v ponedeljek, 3. 9. 2018. V Marjeti pred šolo so se ob pol devetih zbrali učenci 2., 3. in 4. razreda ter nekateri njihovi starši. Na pragu šole jih je sprejela učiteljica Daniela Šabeder, skupaj z ostalimi učitelji in delavci šole, ter jim zaželela dobrodošlico in uspešno šolsko leto. Po pozdravu so učenci odšli v učilnice, kjer so bili v okviru razrednih ur seznanjeni s potekom dela v prihajajočem šolskem letu.

Učenci prvega razreda z razredničarko so skupaj s svojimi starši dan preživeli v OŠ Starše. Dobrodošlico sta jim zaželela ravnatelj šole Franc Kekec in župan občine Bojan Kirbiš. Učenci so si ogledali lutkovno predstavo Mojca gre v šolo, ki so jo pripravili učenci lutkarskega krožka iz Starš (priredba pravljice Mojca Pokrajculja; mentorica Jana Dobnik), se srečali z učenci 1. a razreda in ob koncu posladkali s torto.