Kot ste že slišali iz medijev, se bo ZAČASNO, v tednu od 19. 10. do 23. 10. 2020, zaradi poslabšanja epidemiološkega stanja ter preprečevanja prenosa okužbe SARS-CoV-2, prilagodilo izvajanje VIZ dela:

• za učence od 1. do vključno 5. razreda, se bo pouk odvijal v šoli,
  • za učence od 6. do vključno 9. razreda, se bo pouk odvijal na daljavo.

Za učence od 1. do 5. razreda se bo izvajal program v šoli v celoti – obvezni in razširjeni del (JV za 1. razred, OPB, RaP, krožki …).

Za učence, ki bodo fizično obiskovali šolo, bo organizirana prehrana kot običajno, za učence, ki se bodo šolali na daljavo, bo odjavo prehrane uredila šola.

Starše učencev, ki se bodo izobraževali na daljavo, prosim, da se pogovorite s svojim otrokom o tem, da vzamejo svoje dolžnosti resno in odgovorno ter jih opravijo v skladu z navodili, ki jih bodo dobili od učiteljev.

Od jutri naprej do preklica velja za vse učence OBVEZNA nošnja obrazne maske:

• v skupnih prostorih (hodniki, jedilnica, sanitarije …),
  • v učilnicah, kjer ni mogoče zagotoviti medsebojne razdalje 1.5m,
  • v matičnih učilnicah v času odmora (razen v času malicanja),
  • v učilnicah, kjer poteka OPB in so učenci iz različnih oddelkov ali razredov,
  • v kolikor bo Podravska regija ali Občina Starše uvrščena na »rdeč« seznam, bo nošnja mask obvezna tudi na prostem.

Naj vas samo še spomnimo, da po tej začasni spremembi v naslednjem tednu, sledijo jesenske počitnice, ki se zaključijo 1. 11. 2020 in se bodo predvidoma vsi učenci ob ugodni situaciji povezani s pandemijo znova vrnili v šolske klopi v ponedeljek, 2. 11. 2020. V kolikor bo prišlo vmes do kakšnih sprememb, vas bomo o tem pravočasno obvestili.

Za učence prvih razredov v jesenskih počitnicah počitniškega varstva ne bo organiziranega.

Avtobus vozi po običajnem voznem redu.

Čuvajte se in druge okoli sebe ter ostanite zdravi!

Franc Kekec, ravnatelj